8 porad - jak wprowadzić nawyk regularnej aktywności fizycznej

Kończy się styczeń...Czy na fali noworocznych postanowień zdecydowałaś, że napewno w 2020 weźmiesz się za siebie i zaczniesz regularnie ćwiczyć?

I jak? Ile wytrwałaś?

Jeżeli po tygodniu albo dwóch straciłaś zapał, PORA NA ZMIANY! Poświęć 5 min na przeczytanie poniższego tekstu, a przekonamy Cię, że wprowadzenie regularnych ćwiczeń do harmonogramu dnia jest łatwiejsze niż myślisz!

1. Zapisz się do klubu fitness i podpisz umowę na rok! - nie oszukujmy się, pieniądze są niezłym motywatorem. Jeżeli będziesz odczuwała comiesięczny ubytek w portfelu, podniesie to Twoją motywację do regularnego odwiedzania siłowni - kasa przecież nie może pójść na marne :)

2. Aby treningi sprawiały Ci przyjemność, wybierz na początek te, które najbardziej lubisz - Pilates, bieżnia, orbitrek. Nie forsuj się przy tym za mocno - zacznij małymi krokami.

3. Podczas treningu słuchaj muzyki lub obejrzyj odcinek ulubionego serialu - TAK - wiele siłowni oferuje już bieżnie czy rowerki z ekranami i dostępem do Netflixa :D

4. Zapisz się na zajęcia z wyprzedzeniem lub umów się z trenerem personalnym. Takiego treningu z reguły nie będziesz mogła odwołać lub przełożyć na później, dzięki czemu potraktujesz go jak obowiązek.

9d02c706837446ae9a0d631d9d5f164f.jpg

5. Dyscyplina - musisz zacząć myśleć o treningu jako stałym punkcie dnia - podobnie jak mycie zębów, demakijaż czy wyjście z psem. Wpisz go do swojego kalendarza, ustaw przypomnienie na komórce. Nie kombinuj, nie szukaj wymówek - DZIAŁAJ!

6. Pomyśl o korzyściach! - Pracujesz cały dzień przy komputerze? Jeżeli jeszcze nie boli Cię kręgosłup, bądź pewna, że zacznie - chyba, że będziesz ćwiczyć. Regularny trening uwolni Cię od wzmożonego napięcia mięśniowego. Teraz z innej beczki - może do wakacji jeszcze daleko, ale pomyśl przez chwilę ile możesz w tym czasie osiągnąć! Jędrne, wysportowane ciało umożliwi Ci przechadzanie się po plaży nawet w mocno wykrojonym bikini!

7. Metoda kija - UWAGA - Leżenie na kanapie ZABIJA! To nie żarty! Brak ruchu powoduje dysfunkcje narządów i zwiększa ryzyko chorób (od zaparć i wzdęć, po zwyrodnienia, nadciśnienie, zawał albo wylew)

8. Badania naukowe - czy wiesz, że amerykańscy naukowcy udowodnili, że osoby szczupłe i aktywne fizycznie, szybciej awansują i otrzymują lepsze wynagrodzenie?

NA CO WIĘC CZEKASZ?!

 

Zamów zestaw
Próbny
Sprawdź
Zobacz gdzie
Dowozimy
Sprawdź

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.