Dieta sirtuinowa – czym tak naprawdę jest i jak powstała?

Dieta sirtuinowa to metoda żywienia, która pojawiła się stosunkowo niedawno w świecie dietetyki, a swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim słynnej piosenkarce – Adele. Była to jedna z pierwszych osób, która uznała skuteczność takiej formy odżywiania w procesie odżywiania. Z czy związane są takie efekty oraz kiedy ją stosować? O tym dowiesz się w dalszej części tekstu.

Dieta sirtuinowa – charakterystyka sposobu odżywiania

Żywność sirtuinowa ma na celu przede wszystkim wyszczuplenie sylwetki dlatego może być określana jako jedna z metod odchudzania się. Uznaje się również, że sirtuinowe posiłki przyczyniają się do odmłodzenia ciała, co ma związek z aktywnością konkretnych białek. Dieta sirtuinowa co jeść to zagadnienie, które pojawia się stosunkowo często i nie ma się co dziwić, bo tego typu wariant wciąż jest mało znany i wiele osób może mieć problem z określeniem jakie produkty powinny być na takiej diecie spożywane. Dieta sirtuinowa menu opiera się przede wszystkim na składnikach pełnych polifenoli oraz związków antyoksydacyjnych.

Zastosowanie diety o tym charakterze powoduje, że połączenia składników bardzo korzystnie wpływają a prace całego układu pokarmowego. Nic więc dziwnego, że jednym z efektów jest utrata zbędnych kilogramów. Przepisy dieta sirtuinowa oddziałują także w bezpośredni sposób na to jak wyglądamy. Znacznej poprawie ulega cera, która staje się pełna blasku. Zwiększona zostaje także ilość włosów, dlatego też jest to wariant, z którego z pewnością chętnie będą korzystać kobiety. Wygląd oraz to jak prezentuje się człowiek ma duże znaczenie w kontekście komfortu psychicznego oraz fizycznego. Nic więc dziwnego, że tak duża część osób dąży do poprawy wyglądu.

Posiłki sirtuinowe co ciekawe wcale nie wiążą się ze znacznym ograniczeniem ilości kalorii. Jest to związek wyłącznie z pierwszym etapem samej diety. Kluczem do sukcesu jest tutaj natomiast sam sposób odżywiania, który to ma opierać się przede wszystkim na dużej ilości produktów sirtuinowych. Nie ma zatem praktycznie żadnych ograniczeń co do rodzaju spożywanego pokarmu, co jest bardzo niestandardowe jeśli chodzi o diety odchudzające. Dla wielu osób proces odchudzania wiąże się z ogromną ilością wyrzeczeń, przez co szybko rezygnują ze stosowania konkretnej diety. Jak się okazuje dieta wcale nie musi być trudna, a jej utrzymanie będzie wiązało się z ogromem przyjemności.

Co to są sirtuiny?

Dieta sirtuinowa co tojest jak sama nazwa mówi opiera się przede wszystkim na sirtuinach. Mało osób wie czym one są i jest to normalne, ponieważ rzadko są poruszane w zagadnieniach związanych z odżywianiem. Jest to zespół enzymów białkowych, które występują naturalnie w organizmach ssaków. Określa się, że ich spożywanie przyczynia się do poprawy zdrowia, uzyskania pięknej sylwetki, a także przedłużenia czasu życia. Dieta sirtuinowa menu jako efekty stosowania przedstawia przede wszystkim ograniczenie ilości obrzęków, a także bezpośredni wpływ na znaczne poprawienie się samopoczucia. Może to być zatem dieta stosowana przez większość osób nawet bez konkretnego celu.

Dieta sirtuinowa koktajle przyczyniają się do zwiększonej aktywności regulatorów białkowych, dlatego też zauważalne są znaczne zmiany w charakterze naszego zdrowia. Oczywiście jak każda inna dieta również ta musi zapewniać pełne zapotrzebowanie kaloryczne i  energetyczne, a także składać się ze wszystkich niezbędnych grup – tłuszczy, białek oraz węglowodanów. W przeciwnym razie organizm będzie narażony na osłabienie się odporności, która to natomiast chroni ciało przed pojawianiem się infekcji. Chcąc zmienić swoje nawyki żywieniowe dobrze jest pamiętać także o regularnym wykonywaniu badań, dzięki którym szybko można wykryć nieprawidłowości i wprowadzić zmiany.

Jak wygląda dieta sirtuinowa?

Na czym polega dieta sirtuinowa – otóż jest ona związana bezpośrednio z określeniem pewnych zasad, a sama dieta jest podzielona na kilka faz, co może odróżniać ją od innych rozwiązań dietetycznych. W pierwszym etapie prowadzenie diety, który trwa do 3 dni spożywa się ograniczoną ilość kalorii i jest to jedyny moment, w których trzeba stosować się do tak drastycznych restrykcji. Największy udział w tej części mają soki sirtuinowe, które są głównym składnikiem wykorzystywanym podczas jadłospisu. Oczywiście wszystkie posiłki z menu zawierają bardzo dużą ilość polifenoli. Jeśli chodzi o samą zasadę tworzenia koktajli to nie jest ona niczym skomplikowanym.

Druga faza diety rozpoczyna się czwartego dnia i kończy się wraz z upływem pierwszego tygodnia. W tym przedziale czasowym ilość wskazanych kalorii to 1500, a sok sirtuinowa zajmuje tu miejsce dwóch posiłków. Dwa pozostałe dania to pełne posiłki o dużej ilości polifenoli. Należy pamiętać o tym, żeby podchodzić do ograniczeń kalorii z odpowiednią dozą ostrożności, ponieważ efekty w zależności od konkretnej osoby mogą być inne. Pojawienie się głodu będzie naturalnym procesem ale jeśli dojdą do tego zawroty głowy czy inne niepokojące zjawiska to dobrze jest powrócić do normalnej ilości kalorii. Każda dieta powinna być konsultowana pod okiem specjalisty takim jak dietetyk.

Przedostatnią fazą diety jest etap od 8 dnia do 14 i tu pojawia się nowość odróżniająca tą dietę od innych o charakterze odchudzającym. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeśli chodzi o ilość spożywanych kalorii natomiast sok sirtuinowy pojawia się już tylko w zastępstwie za jeden posiłek. Ostatni etap diety trwa od 14 dni i może być niekończący się w czasie. Najważniejszym założeniem w tym przypadku jest utrzymywanie jednego koktajlu oraz wykorzystywaniu dań o dużej zawartości polifenoli. Jak widać po pierwszych etapach tego typu diety największe efekty chudnięcia będą zachodziły w pierwszej części diety, a następnie będą one już mniej znaczące. Mimo wszystko jest to jedna z diet o najmniejszej ilości wyrzeczeń.

Dieta sirtuinowa – jak wygląda jadłospis oraz jakie produkty są zalecane?

Przepisy sirtuinowe niezależnie od etapu tej diety będą opierały się przede wszystkim a produktach, które bogate są w różnego rodzaju utleniacze. To najczęściej powtarzanych produktów zalicza się zielone warzywa takie jak rukola czy seler naciowy. Co ciekawe można podczas tego typu spożywać czerwone wino, które uznawane jest za jeden z napojów zawierających sporą ilość związków antyoksydacyjnych. Polecana jest również herbata oraz woda. Dieta sirtuinowa zasady nie może wykluczać również owoców, gdzie najbardziej polecana są te wchodzące w skład jagód. Polecana jest obecność orzechów, zdrowej oliwy, a nawet gorzka czekolada.

Dieta sirtuinowa przepisy a koktajl nie są niczym skomplikowanym. Mogą składać się z artykułów spożywczych, które łatwo znaleźć w każdym sklepie. Przykładowym przepisem jest zmieszanie jarmużu, rukoli, imbiru, jabłka oraz dodanie odrobiny kurkumy i cytryny. Mieszać można składniki dowoli tym samym uzyskując codziennie inny smak. Najłatwiej sok przygotować przy użyciu blendera, ponieważ nie doprowadza on do ograniczenia błonnika poprzez bardzo duże rozdrobnienie. Tego typu dieta jest bardzo atrakcyjna pod kątem różnorodności, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko znudzenia się nią.

Czy warto stosować dietę sirtuinową?

Jak wszystkie dostępne diety również ta będzie znajdowała swoich fanów oraz przeciwników. Najważniejszym aspektem, od którego należy zacząć wprowadzać zmiany jest skontaktowanie się ze specjalistami w tym temacie. Nie każdy musi posiadać wiedzę czy doświadczenie zarówno w tworzeniu diety, jak również przygotowywaniu posiłków. Chcąc wprowadzić do życia poprawne nawyki żywienia dobrze jest poza samą dietą ograniczyć również żywność przetworzoną oraz używki. Mają one bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, a także w dużym stopniu przyczyniają się do pojawiania chorób. Bez tego nie ma mowy o satysfakcjonujących efektach.

Dieta pudełkowa Kraków  biorąca pod uwagę założenia powyższej diety jest możliwa do zrealizowania i co ciekawe wcale nie trzeba przygotowywać jej samodzielnie. Na rynku dostępny jest catering dietetyczny Poznań, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie dostępu do da bez konieczności ich przygotowywania. Jest to świetna opcja dla osób, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu na to, aby gotować bądź nie mają w tym temacie zbyt dużego doświadczenia. Catering dietetyczny Warszawa działa w taki sposób, że każdego dnia dania dostarczane są pod wskazany adres ciepłe i smaczne. Można także przedstawić swoje ulubione składniki bądź zdecydować się na pewne wykluczenia.

Dieta sirtuinowa posiada spore grono osób ją polecających, a wynika to z efektów jakie można osiągać. Oczywiście nie zawsze rezultaty będą satysfakcjonujące. Jeśli nie podejdzie się do tematu w sposób systematyczny i nie wprowadzi wszystkich wymaganych zmian to nie ma co liczyć na rezultat w postaci zrzucenia zbędnych kilogramów. W zakresie zalet znajduje się także ogólna poprawa samopoczucia, a także wpływ na wygląd naszej cery oraz włosów. Są to aspekty sprawiające, że po tego typu rozwiązanie zdecydowanie częściej sięgają kobiety, gdyż im bardziej zależy na tym aby prezentować się dobrze i młodo niezależnie od okoliczności.

Czytaj więcej:

Zamów zestaw
Próbny
Sprawdź
Zobacz gdzie
Dowozimy
Sprawdź

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.