09.02.2023

Jak schudnąć w 5 dni 5 kg?


Dążenie do wymarzonej sylwetki czasem wymaga dużo cierpliwości ale także odpowiedniego podejścia. Dotyczy to głównie osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramach. W sieci często spotyka się slogany głoszące o tym jak szybko schudnąć w 5 dni. Takie podejście jest bardzo krzywdzące zarówno dla zdrowia fizycznego jak również psychicznego. Osoby mające chociaż podstawową wiedzę na temat zasad odżywiania wiedzą, że schudnąć 5 kg w 5 dni bez efektu jojo czy negatywnego wpływu na zdrowie nie da się. Niestety duża część osób wierzy w takie efekty i decyduje się na bardzo restrykcyjne diety. Są to głodówki opierające się na bardzo małej ilości kalorii, które to nie dostarczają niezbędnych do przetrwania wartości odżywczych.

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z odchudzaniem warto poznać czym tak naprawdę jest deficyt kaloryczny. Jest to podstawa do tego, żeby nie wierzyć, że szybka dieta 5kg w 5 dni jest możliwa. Jest to proces, który musi zabrać większą ilość czasu aby było to trwałe oraz w pełni bezpieczne dla organizmu. Pomocna okaże się z pewnością wiedza na temat tego jak dużo kalorii należy spalić aby pozbyć się jednego kilograma swojej masy. Z jadłospisu musi zostać odjęte około 7500 kalorii aby było realne schudnięcie o 1kg. Zazwyczaj da się to uzyskać w przeciągu do dwóch tygodni, gdyż poprawnym wynikiem jest chudnięcie 0,5-1kg w ciągu tygodnia. Wszystko zależy także od wagi początkowej oraz zaangażowania. Jak widać dieta amerykańska 5kg w 5 dni nie mieści się w tym normach i może jedynie doprowadzić do ubytków w zakresie wartości odżywczych czy witamin.

Jak stworzyć pełnowartościowy jadłospis?

Plan żywienia poza ograniczeniem kalorii w przypadku chęci zgubienia zbędnych kilogramów powinien także odpowiadać indywidualnym preferencjom danego użytkownika. Dieta 5 dni 5 kg chyba dla nikogo nie wydaje się atrakcyjna. Podczas tworzenia rozkładu jedzenia mało osób pamięta o tym, że konieczne jest stopniowe wprowadzanie zmian. W przeciwnym przypadku bardzo szybko może dojść do zniechęcenia, a co za tym idzie porzucenia planów schudnięcia. Chcąc pozostać przy swoich postanowieniach przez jak najdłuższy czas dobrze jest początkowo zacząć od wyeliminowania szkodliwych i bardzo kalorycznych produktów takich jak słodycze, żywność przetworzona ale także używki, które mogą sprzyjać podjadaniu.

Schudnij w 5 dni – jakie są konsekwencje takiego podejścia?

Każdy z dietetyków jest w stanie przyznać rację, że podejście do tematu odchudzania w błyskawicznym tempie nie jest dobrym rozwiązaniem i może nieść za sobą wyłącznie szkody. Osoby stosujące restrykcyjne diety mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Organizm broni się przed tym magazynując tłuszcz, poprzez szybsze spalanie mięśni ale także pozbywanie się wody. Dodatkowo traci się witaminy i minerały wspierające prace wielu organów. Nie bez znaczenia jest również takie podejście pod względem psychiki. Bardzo łatwo jest doprowadzić do zaburzeń odżywiania, z których później bardzo trudno jest wyjść.

Czytaj więcej:

Dieta dopasowania do Twoich potrzeb

Wybierz stałą dietę lub skomponuj swoje menu, wybór należy do Ciebie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.