Wróć do wszystkich diet
Realizuj swoje cele i pasje!
Dieta
Low Carb

Zawartość białka
15-25%
Zawartość węglowodanów
do 30%
Tłuszcze
45-55%
Dieta niskowęglowodanowa dostępna w pakiecie PRO - codziennie 35 dań do wyboru.
Zakres kcal: 1000-4000 kcal

Cena od 66 zł

Przykładowe menu
Śniadanie
Drugie śniadanie
Obiad
Podwieczorek
Kolacja

Catering low carb (niskowęglowodanowy)

Nasz catering low carb oferuje profesjonalnie zaplanowany program odżywiania z redukcją węglowodanów. Jednocześnie, aby zapewnić funkcje życiowe, w żywieniu następuje wzrost białek i tłuszczów. Celem zmian w diecie jest kontrola poziomu glukozy we krwi, poprawa ogólnego stanu zdrowia i osiągnięcie optymalnej wagi. Niskowęglowodanowa dieta pudełkowa jest zbilansowana i uwzględnia różnorodne grupy produktów spożywczych. Pamiętaj, że ten sposób odżywiania obejmuje jedzenie warzyw, owoców morza, chudego mięsa i ryb, jajek, roślin strączkowych i orzechów.

Jakie ograniczania żywieniowe w diecie oferuje niskowęglowodanowy catering dietetyczny?

Kontaktując się z naszym niskowęglowodanowym cateringiem dietetycznym zapewnimy Ci konsultacje z dietetykiem, który wyliczy kaloryczność dań i przedstawi Ci indywidualne zalecenia. Zwłaszcza jeśli masz choroby lub nawyki żywieniowe. Ten sposób odżywania pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi. Kiedy przejadasz się węglowodanami, organizm wytwarza nadmierne ilości insuliny w celu przetworzenia tych substancji, co może prowadzić do insulinooporności. Te ograniczenia dietetyczne pomagają ustabilizować poziom glukozy i poprawić wrażliwość na hormon trzustki.

Po drugie może pomóc poprawić zdrowie. Na przykład następuje stopniowy spadek poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, a także poprawa ciśnienia krwi. Ograniczenie węglowodanów może zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca i każdego rodzaju cukrzycy. Jednak taka dieta może być szkodliwa, jeśli jadłospis zostanie nieprawidłowo ułożony, dlatego skorzystanie z oferty naszego cateringu w wersji low carb jest rozsądnym działaniem.

Jakie jest menu niskowęglowodanowe?

Zamawiając nasz niskowęglowodanowy catering dietetyczny możesz być pewien prawidłowego zaplanowania posiłków i otrzymania zbilansowanego menu niskowęglowodanowego, które zapewni Ci wszystkie niezbędne składniki odżywcze:

  • Na śniadanie otrzymasz np. sałatkę z grillowanym haloumi, warzywami, jajkiem i dipem musztardowym.
  • Na obiad: filet z indyka w migdałowej panierce z pomidorowo-cukiniowym puree i sałatką.
  • Na kolację: camembert w panierce orzechowej z musem żurawinowym.

Jakie korzyści zapewnia catering niskowęglowodanowy?

Program odżywiania oferowany przez nasz catering niskowęglowodanowy ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Wsparcie utraty wagi

Jedną z głównych zalet tego sposobu odżywiania jest redukcja wagi i tkanki tłuszczowej. Węglowodany są głównym źródłem energii dla organizmu. Ich nadmiar, zwłaszcza szybkich węglowodanów, prowadzi do wzrostu poziomu glukozy we krwi i późniejszego gromadzenia się tłuszczu. Również ograniczenie węglowodanów i spożywanie białek i tłuszczów syci organizm na długi czas, co zmniejsza chęć do przejadania się. Catering low carb jest lepszy w przypadku utraty nadmiaru tłuszczu z brzucha niż eliminacja tłuszczu z diety.

Obniżony poziom cukru we krwi

Mała ilość węglowodanów w menu low carb pozwala uniknąć gwałtownego wzrostu poziomu glukozy we krwi po jedzeniu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zachorowania na cukrzycę i inne choroby związane z wysokim poziomem cukru we krwi. Ponadto może pomóc kontrolować apetyt i zmniejszyć chęć jedzenia słodyczy i przetworzonej żywności. Uzyskujesz poprawiony metabolizm i więcej energii. Im mniej węglowodanów, tym niższy poziom trójglicerydów we krwi tzn. substancji zwiększających ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Menu low carb jest elastyczne, więc może stać się sposobem odżywiania, który, jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowany, przyniesie Ci same korzyści.


Dieta dopasowania do Twoich potrzeb

Wybierz stałą dietę lub skomponuj swoje menu, wybór należy do Ciebie.

Masz problem z
wyborem diety?

Skontaktuj się z naszym zespołem dietetyków!

Aplikacja mobilna

Wybór należy do Ciebie
FitChoice

Możliwość samodzielnego wyboru dań

Możliwość oceniania
posiłków

Funkcja zaproś znajomych z kodem rabatowym

Zmiany adresów i terminów dostaw

Najczęściej zadawane
pytania
Ile dań jest w mojej diecie do wyboru?
Jak wybierać dania do Menu?
Do kiedy mogę wybierać swoje Menu?
Jak złożyć zamówienie?
Czy muszę wybierać swoje Menu? Co się stanie jeżeli tego nie zrobię?
Czy mogę zmieniać rodzaje diet oraz kaloryczności w trakcie trwania zamówienia?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.