Proces przygotowania diety
4 zalety diet pudełkowych
Skonfiguruj i zamów swoją dietę Fit Apetit już dziś!
Dowiedz się, jak wiele korzyści możemy dostarczyć prosto pod Twoje drzwi.

Czy wiedziałeś, że diety oferowane przez catering dietetyczny Legnica FitApetit pomagają ludziom!

Zrównoważona dieta pudełkowa z FitApetit jest najrozsądniejszym rozwiązaniem w dążeniu do dobrego zdrowia i poprawy samopoczucia. Pomaga uniknąć chorób przewlekłych, wzmacnia układ odpornościowy i utrzymuje szczupłą sylwetkę. Jednak prawidłowe odżywianie nie jest panaceum na wszystkie choroby, nie czyni cudów. To tylko jeden z warunków zdrowego stylu życia. Jeśli jesteś zbyt zajęty na wybieranie produktów i spędzanie czasu na gotowaniu, zamów gotowe posiłki dietetyczne w naszym zdrowym cateringu dietetycznym. To prawidłowe odżywianie na każdy dzień, które uwzględnia Twoje cechy i cele. Mamy program utrzymania wagi i dietę dla tych, którzy chcą schudnąć. Wszystkie produkty są świeże, zdrowe i niezwykle smaczne. Z nami nie będziesz miał ochoty na słodycze i fast foody!

Co to jest dieta pudełkowa Legnica?

To opracowane zrównoważone programy odżywiania, które nie mają nic wspólnego z rygorystycznymi dietami i rezygnacją ze wszystkiego, co smaczne. Zawodowy catering dietetyczny przygotowuje tylko zbilansowane diety pudełkowe, które zapewnią Ci wszystkie niezbędne składniki odżywcze a także wystarczającą ilość kalorii. Uwolnimy Cię od zakupów, studiowania receptur, gotowania. Nasza firma cateringowa zatrudnia doświadczonych dietetyków, którzy udzielają bezpłatnych konsultacji. Na podstawie Twoich preferencji smakowych, celów, stanu zdrowia, wagi i wieku specjalista od żywienia opracuje dla Ciebie spersonalizowaną dietę.    

Czym jest catering dietetyczny? Urozmaiconą dietą z wyborem menu: połowa talerza to warzywa i owoce, jedna czwarta to produkty białkowe, kolejna czwarta to węglowodany. Dbamy o wprowadzenie do Twojego menu produktów bogatych w kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3. Zdrowe odżywianie wcale nie jest synonimem nudy i monotonności, wręcz przeciwnie: aby zachować zdrowie, żywność musi być urozmaicona. Nic więc dziwnego, że zrównoważone jedzenie pudełkowe ma wiele zalet. Głównym jest zdrowie.

Oczywiście nie należy oczekiwać, że staniesz się odporny na infekcje i wirusy, że przestaną Cię boleć plecy lub że skręcenie nogi w cudowny sposób się zagoi. Ale spożywanie posiłków dopasowanych do potrzeb Twojego organizmu pozytywnie wpłynie na układ immunologiczny i skuteczną walkę z chorobami. To smaczne gotowe posiłki poprawią Twój nastrój, staną się profilaktyką chorób cywilizacyjnych.

Drugą zaletą korzystania z naszego cateringu pudełkowego jest szczupła sylwetka. Nie nastąpi to z dnia na dzień: jeśli pojawi się nadmiar kilogramów, stopniowo się unormuje, ale efekt długoterminowy jest gwarantowany. Nie oferujemy Ci rygorystycznych diet, które dają tylko krótkotrwały efekt, nasze dopasowane menu umożliwi odzyskanie smukłej figury i utrzymanie jej bez obawy o powrót do poprzedniej wagi.

Jak wybrać catering dietetyczny Legnica?

Wybranie profesjonalnego cateringu może nie być takie proste. Trzeba zwrócić uwagę na takie usługi jak: darmowa konsultacja z dietetykiem, współpraca tylko ze dobrymi producentami produktów spożywczych, zatrudnianie doświadczonego szefa kuchni i kucharzy oraz skutecznych dostawców. Takie wymogi spełnia nasz FitApetit, ponadto dysponujemy doskonale wyposażoną kuchnią, nasze dania spełniają wszelkie normy, dbamy o prawidłowe przechowywanie produktów które uzupełniamy na bieżąco. Takie podejście pozwala nam przygotowywać najlepsze diety pudełkowe, które smakują wszystkim naszym klientom. Nasza firma cateringowa jest liderem na rynku, cieszymy się uznaniem naszych klientów, którzy doceniają nasze zaangażowanie i zaspokajanie indywidualnych potrzeb.  

Teraz już wiesz, jaki wybrać catering dietetyczny, dlatego nie zwlekaj i złóż u nas zamówienie na smaczne i urozmaicone jedzenie pudełkowe. Pamiętaj, że ważną rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i zapobieganiu chorobom odgrywa zbilansowane jedzenie dietetyczne, które stwarza warunki do optymalnego rozwoju fizycznego i psychicznego, utrzymuje wysoką wydolność, zwiększa zdolność organizmu do przeciwstawiania się działaniu niekorzystnych czynników oraz warunkuje zdolność łatwiejszego znoszenia chorób, stres fizyczny i psycho-emocjonalny.

Prawidłowe odżywianie zgodne z piramidą żywieniową której zasad przestrzegają nasi specjaliści to:

 • Zredukowanie wagi, spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej (w tym trzewnej).
 • Poprawiony wygląd: włosy, skóra, paznokcie staną się zdrowsze.
 • Normalizacja nastroju: staniesz się mniej drażliwy i poczujesz się pewniej.
 • Dodatkowa energia: zrównoważona dieta zapewnia siłę, energię.
 • Redukcja ryzyka: zmniejsza się prawdopodobieństwo zachorowania na otyłość, cukrzycę, miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, stany zapalne.
 • Ustąpienie objawów ze strony przewodu pokarmowego przy nietolerancji pokarmowej na gluten, nabiał i laktozę.
 • Poprawienie wyników sportowych, zbudowanie masy mięśniowej, osiągnięcie szybkiej regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym.
 • Wzmocnienie organizmu kobiety w ciąży i w czasie laktacji.
 • Dostarczenie zbilansowanego jedzenia pudełkowego weganom i wegetarianom.

Przez zdrowe odżywianie należy rozumieć prawidłowo zorganizowane i odpowiadające rytmom fizjologicznym (śniadanie, obiad, kolacja) zaopatrzenie organizmu w dobrze przygotowane, pożywne i smaczne posiłki dietetyczne, zawierające odpowiednią ilość składników odżywczych niezbędnych do jego rozwoju i funkcjonowania.

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny Legnica w FitApetit w 2024 roku?

Nasz zdrowy catering dietetyczny w FitApetit ma nowoczesne podejście do prawidłowego odżywiania, które przewiduje:

 • Wartość energetyczna Twojej codziennej diety pudełkowej będzie odpowiadać dziennemu wydatkowi energetycznemu. Inny program odżywiania będzie dla sportowca a inny dla osoby prowadzącej siedzący tryb życia. 
 • Ilości spożycia podstawowych składników odżywczych tzn. białek, tłuszczów i węglowodanów, mieści się w fizjologicznie uzasadnionych proporcjach między nimi.
 • Zapewnienie w diecie niezbędnej zawartości białka zwierzęcego, czyli głównego źródła niezbędnych aminokwasów, zrównoważonych proporcji nasyconych, nienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, wystarczającej ilości witamin.
 • Zawartość makroelementów i niezbędnych mikroelementów będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Naruszenie choćby jednej z powyższych zasad może doprowadzić do poważnych chorób. Specjaliści z naszej firmy cateringowej mają świadomość konsekwencji nieprawidłowego odżywiania, dlatego układając programy bazują na piramidzie żywieniowej. W Twojej standardowej fit diecie znajdą się odpowiednie źródła białka: mięso, ryby, drób, jaja, produkty mleczne, rośliny strączkowe itp. Uwzględniamy również podaż na inne niezbędne substancje, które odgrywają ważną rolę w regulacji metabolizmu: błonnika pokarmowego, witamin, minerałów, antyoksydantów, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Do przygotowania dowolnej diety pudełkowej z wyborem menu wybieramy produkty naturalne, które mają działanie biologiczne i fizjologiczne na organizm. Od nas zawsze otrzymasz świeże i wysokiej jakości jedzenie pudełkowe. Pyszne i urozmaicone menu przygotowywane jest przez profesjonalistów. Wszystkie dania są doskonałej jakości. Proces przygotowywania posiłków następuje bezpośrednio przed dostawą, dlatego nie stosujemy konserwantów. Zatem zalety stosowania naszych diet cateringowych polegają na możliwości wdrożenia nowoczesnej koncepcji optymalnego odżywiania, przy znacznej oszczędności czasu i normalizacji diety.

Jaką polecamy dietę pudełkową w Legnicy w 2024 roku?

Nasza firma cateringowa specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu zbilansowanego żywienia. Proponowany przez nas program żywieniowy w pełni odzwierciedla koncepcję zrównoważonej diety i obejmuje różne pakiety: Basic, FIT i PRO.

Diety pudełkowe z wyborem menu z 35 dań w kaloryczności 1800-2500 kcal

 • Dieta dla kobiet w ciąży jest przygotowywana z: mięsa, ryb, warzyw, owoców, nabiału, produktów zbożowych, jajek, zdrowych tłuszczów. Odpowiednie zbilansowanie posiłków pomoże kobiecie szybciej odzyskać utracone siły.   
 • Dieta dla mam karmiących składa się z: warzyw, owoców, produktów ziarnistych, mięsa, ryb, nabiału, orzechów, oliwy z oliwek. Zrównoważona dieta pudełkowa zadba o zdrowie mamy oraz dziecka.

Diety z wyborem menu z 25 dań w kaloryczności 1000-4000 kcal

 • Dieta Slimfit z naszego odchudzającego cateringu dietetycznego przyspiesza proces redukcji wagi, dzięki czemu szybko i bezpiecznie utracisz nadmierne kilogramy i tkankę tłuszczową oraz poprawi się stan Twojego zdrowia.
 • Dieta Gluten&Dairy Free przeznaczona jest dla osób z nietolerancją pokarmową na gluten i laktozę. W menu znajdą się: mięso, ryby, warzywa, owoce, rośliny strączkowe, zboża bezglutenowe, orzechy, oleje roślinne.
 • Dieta Dairy Free to dieta cateringowa odpowiednia dla każdego ze stwierdzoną alergią na białko mleka krowiego. Spożywając tą urozmaiconą dietę uda się zminimalizować objawy skazy białkowej.
 • Dieta Vegan jest dedykowana weganom, którzy zrezygnowali z jedzenia wszystkich produktów odzwierzęcych i zastąpili je produktami roślinnymi. To zbilansowane jedzenie pudełkowe: warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, pestki, oleje roślinne.
 • Dieta Vegetarian jest zaplanowana dla wegetarian, którzy wykluczyli ze swojego jadłospisu mięso, ryby, owoce morza, ale nadal jedzą nabiał. Menu złożone jest również z owoców, warzyw, ziaren, nasion.
 • Dieta Pescovegetarian to dieta fit oferowana każdemu kto zrezygnował z mięsa, ale wprowadza do swojego jadłospisu ryby, owoce morza, warzywa, owoce, orzechy, ziarna.
 • Dieta No Fish wyklucza z jadłospisu ryby oraz owoce morza, zastępując je dobrej jakości mięsem, warzywami, owocami, produktami zbożowymi, nabiałem, orzechami, nasionami. Jest odpowiednia dla osób z alergią na ryby.

Najlepsze diety pudełkowe z wyborem z 35 dań w kaloryczności 1000-4000 kcal

 • Dieta Low Carb zawiera ograniczoną ilość węglowodanów, natomiast zwiększoną ilość białka. Menu to różne grupy produktów spożywczych, dlatego fit dieta jest urozmaicona. Jej zadaniem jest redukcja wagi i tkanki tłuszczowej bez odczuwania głodu i chęci na podjadanie niezdrowych przekąsek.
 • Dieta Sport jest dedykowana sportowcom zawodowym oraz osobom dbającym o swoją aktywność fizyczną. To gotowe posiłki dietetyczne przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej bez utraty masy mięśniowej, co pozwala wyrzeźbić sportową sylwetkę, poprawić sprawność fizyczną.
 • Dieta Keto Power to zrównoważone jedzenie dietetyczne przeznaczone dla osób, które chcą schudnąć bez efektu jo-jo i poprawić swoje zdrowie. Jest zalecana osobom walczącym z otyłością.
 • Dieta Perfect Match to dieta z dowozem o dużym zakresie kalorycznym i pysznymi posiłkami. W zależności od potrzeb może zostać opracowana z nastawieniem na odchudzanie, utrzymanie dotychczasowej wagi, obniżenie glukozy we krwi.

Oferujemy darmową dostawę świeżej żywności od poniedziałku do soboty. Kurierzy dostarczają jedzenie od 2 w nocy do samego rana. Dzięki temu nie odstąpisz od zasad prawidłowego odżywiania. W dostarczonych przez nas potrawach zostały już przeliczone kalorie i ważne mikroelementy, dzięki czemu są zdrowe i pożywne. Jeśli chcesz zapoznać się z naszym menu, wejdź w zakładkę Diety. Zamówienia online można dokonać wypełniając specjalny formularz, wysyłając maila lub wykorzystując naszą aplikację mobilną.

Jak wygląda dostawa cateringu dietetycznego w Legnicy?

Dostawa naszego elastycznego cateringu dietetycznego obejmuje już ponad 1400 lokalizacji w Polsce. Na naszej stronie możesz sprawdzić czy jedzenie pudełkowe dowozimy również do Ciebie. Wszystkie posiłki pakujemy w szczelne pudełka, które można przewozić, dlatego nie ma problemu z zabraniem jedzenia do pracy czy do szkoły. Oznaczamy je etykietą, na której znajdują się ważne dane tzn. ilość kalorii, białka, tłuszczów, węglowodanów. Rozwożenie diet cateringowych prowadzimy nocą, dzięki czemu dzień zaczynasz zdrowymi i smacznymi potrawami. Usługa dostawy jest bezpłatna, bezpieczna i zawsze na czas. Podczas składania zamówienia dajemy Ci dostęp do naszej aplikacji mobilnej Aplikacji FitChoice i możesz dowolnie zarządzać menu, terminem i miejscem dostawy.

Ile kosztuje catering dietetyczny Legnica na miesiąc w 2024 roku?

Koszt zbilansowanego odżywiania odpowiada jakości otrzymywanej urozmaiconej diecie pudełkowej. W naszym zdrowym cateringu dietetycznym sam decydujesz o wyborze rodzaju diety lub po konsultacji z naszym dietetykiem. Cena gotowych posiłków dietetycznych na miesiąc odpowiada ilości dni przez które będziemy je dostarczać, wyborowi pakietu, rodzaju diety, kaloryczności, wariantowi z ilością posiłków (od 2 do 5 dziennie). Składając zamówienie musisz zaznaczyć, czy oczekujesz dostawy posiłków również w sobotę i na niedzielę. Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczny koszt diety z dowozem. Może to być 1000 złotych i 2500 złotych miesięcznie, wszystko zależy od Twoich wyborów i potrzeb, na które jesteśmy otwarci.     

Czy FitApetit to jest tani catering dietetyczny Legnica?

Nie, jesteśmy cateringiem dla wymagających ludzi, którzy chcą zdrowo się odżywiać i poszukują zrównoważonej diety pudełkowej z najwyższej jakości składników przygotowanej przez wykwalifikowanych kucharzy. Najtańsza dieta cateringowa z naszej oferty obejmuje mniejszą liczbę dni lub zmniejszoną kaloryczność co jest ważne przy odchudzaniu. Jednak jakość produktów spożywczych oraz jej przygotowanie jest również na wysokim poziomie. Wszystkie nasze diety z dowozem mają prawidłowo wyliczony przez dietetyka rozkład makroskładników, dlatego Twój organizm zostanie zaopatrzony w niezbędne składniki odżywcze. Nawet tania dieta pudełkowa uchroni Cię od konieczności robienia zakupów i gotowania. Możesz zapłacić tylko 47 złotych za jeden dzień i cieszyć się doskonałym smakiem, wartościami odżywczymi i osiąganymi efektami. Uzyskasz najtańszy sposób zdrowego odżywiania który poprawi Twój stan zdrowia i zmieni Twoje nawyki żywieniowe.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.