10.03.2022

Detoks sokowy – jak zyskał tak dużą popularność?


Detoks sokowy to rozwiązanie dietetyczne, które zna wiele osób i które w większości przypadków cieszy się dobrą sławą. Spożywanie soków z zamian za stałe produkty może być czymś zaskakującym co budzi kontrowersje. Czy są jednak rozwiązaniem dostarczającym wystarczającej ilości pozytywnych składników. W jaki sposób detoks wpływa na zdrowie?

Dieta sokowa – co to jest i w jakim celu powstała?

Detox sokowy 3 dni to nic innego jak jeden z rodzajów żywienia naszego organizmu. W takim sposobie odżywiania tradycyjne, stałe posiłki zamieniane są na soki, które powstają z połączenia warzyw oraz owoców. Jeśli zatem chodzi o sposób przyjmowania posiłków to jest on bardzo wygodny przykładowo dla osób, których cały jadłospis dzienny spożywany jest poza domem. 3 dniowa dieta sokowa w zdecydowanej większości przykładów opiera się wyłącznie na wykorzystaniu soków jako podstawowe źródło energii. W praktyce oznacza to, że całkowicie eliminuje się inne pokarmy. Jak sama nazwa mówi dieta oczyszczająca soki ma za zadanie usunąć niepożądane składniki z naszego organizmu i wpłynąć a poprawę samopoczucia.

Wiele osób słysząc o tego typie detoksie zastanawia się o co chodzi i czy rzeczywiście można osiągnąć jakiekolwiek efekty. Oczywiście należy mieć na uwadze, że często tego typu rozwiązanie jest stosowane jako wariant jednodniowy bądź tygodniowy. Wpływ na to jak wyglądamy czy jak się czujemy ma znacznie dłuższy okres czasu. Zastosowanie detoksu z pewnością przyniesie pozytywne skutki ale powrót do wcześniejszego samopoczucia może być związany z naszym odżywianiem poza detoksem. Domowy detoks sokowy w żaden sposób nie zastąpi racjonalnego odżywiania, które powinno być w naszym życiu na co dzień. Jest to podstawowy składnik odpowiadający za zdrowie.

Dieta sokowa 5 dni zakłada, że w tym okresie ogranicza się ilość spożywanych kalorii wyłącznie do soków. W praktyce taki wariant może przyczyniać się do gubienia zbędnych kilogramów. Oczywiście nie będą to wartości zaskakujące ale dla niewielkiego wyszczuplenia sylwetki będzie to wystarczające. Domowa kuracja polecana jest przez wiele osób, dla których zdrowy styl życia ma ogromne znaczenie. Należy tu zaznaczyć, że soki będą także idealnym rozwiązaniem dla osób, które a co dzień ograniczają ilość spożywanego mięsa. Dużym udogodnieniem podczas stosowania kuracji jest fakt, że post sokowy można doskonalić poprzez dodawanie niektórych przypraw czy też miodu.

Płynna konsystencja jakie soki mają wpływa z korzyścią na przyjmowanie przez nasz organizm składników odżywczych, a następnie również do krwiobiegu. Nie należy zapominać także o podstawowym założeniu diety czyli o znacznej poprawie metabolizmu. W praktyce powoduje to, że nasz organizm oczyszczany jest z toksyn i znikają trudności z wypróżnianiem się czy też zaparcia. Znacznie szybciej spala się także kalorie, a co za tym idzie odchudzanie przychodzi z ogromną wartością. Należy wiedzieć, że stosując tego typu dietę można nie mieć tak dużo energii jak podczas spożywania normalnych diet więc taki wariat może nie przypaść do gustu osobom trenującym.

Kto powinien zdecydować się na detoks sokowy?

3 dniowy detoks sokowy to rozwiązanie, które przy odpowiednim zaangażowaniu oraz podejściu adekwatnym do indywidualnych potrzeb czy oczekiwań może bardzo pozytywnie wpłynąć na organizm. Oczyszczenie o takim charakterze z pewnością będzie bardzo przydatne dla osób, które na co dzień mają do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem, a zatem wszystkie osoby mieszkające w dużym mieście. Dieta sokowa oczyszczająca polecana jest również osobom skłonnym do używek takich jak papierosy czy alkohol. dieta sokowa efekty przed i po będą tu z pewnością zauważalne w postaci szybkiego ograniczenia się toksyn. Oczywiście do innych zalet takiej diety należy zaliczyć także unormowanie się cholesterolu czy też pozbycie się wahań wagi.

Detoks sokowy ile można schudnąć to pytanie, które pojawia się bardzo często dlatego też dieta sokowa często kojarzona jest z jednym ze sposobów odchudzania. Oczywiście efekty będą widoczne ale nie będą one utrzymane jeśli po zakończonej diecie wróci się do swoich tradycyjnych nawyków. Chcąc zachować pozytywne rezultaty dobrze jest ze swojej diety całkowicie wyeliminować żywość o wysokim stopniu przetworzenia, a także w maksymalny sposób ograniczyć cukier czy różnego rodzaju używki. Prawidłowe żywienie biorące pod uwagę odpowiedni rozkład makroelementów i witamin to najlepszy sposób a dobre zdrowie i piękny wygląd.

Komu odradzany jest detoks sokowy?

Jak w przypadku wielu innych diet także dieta sokowa 7 dni nie zawsze będzie najlepszym wyborem. Tego typu wariat nie powinien być raczej wybierany przez osoby, które borykają się z różnymi dolegliwościami ze strony nerek, wątroby czy też mający nieuregulowane wartości hormonów tarczycy. Detoks może także pogorszyć samopoczucie u osób cierpiących na choroby przewlekłe. Niektóre leki również wykluczają zastosowanie takiej metody odżywiania. Chcąc mieć całkowitą pewność, że poprawnie podchodzi się do swojego żywienia warto jest skonsultować się z profesjonalistami w tym temacie. Największy zakres wiedzy na temat diet mają oczywiście dietetycy.

Dieta sokowa nie będzie dobrym wyborem także u osób, u których wykryto trudności z nadciśnieniem tętniczym. To samo tyczy się osób, które mają stwierdzoną cukrzyce. W takim przypadku detoks sokowy efekty może mieć odwrotne niż się planowało. Zwiększona zawartość cukru wynikającego z obecności dużej ilości owoców może przyczynić się do drastycznych waha cukru we krwi. Znajomość swojego organizmu oraz dolegliwości z jakimi należy się borykać ma ogromne przełożenie na dietę. W związku z tym dobrze jest regularnie odwiedzać swojego lekarza prowadzącego i wykonywać badania w celu kontroli stanu swojego zdrowia. To klucz do długiego i spokojnego życia.

Wady stosowania diety sokowej

Jak każda inna dieta również detoks sokowy 3 dni może wiązać się z negatywnymi skutkami. W tym przypadku ma to związek z faktem, że dieta sokowa na czym polega dotyczy przede wszystkim działania awaryjnego. Oznacza to, że nie jest to dieta, którą przyjmuje się na stałe i jest to całkowicie zrozumiałe. Wynika to z faktu, że podczas tego typu diety można tracić wiele składników odżywczych gdyż z pewnością nie dostarcza się odpowiedniej ilości kalorii. Osoby będące na detoksie mogą skarżyć się również na to, że często pojawia się głód. Zbyt mała ilość energii może powodować uczucie osłabienia oraz brak chęci do działania. Nie będzie zatem pierwszym wyborem dla sportowców.

Czy dieta sokowa jest zdrowa to również pytanie, które często powtarza się u osób chcących skorzystać z takiego rozwiązania. Otóż w długim przedziale czasowym z pewnością nie bo będzie prowadzić do osłabienia organizmu, a także występowania apatii. Osoby pijące wyłącznie soki będą narzekać na wolniejszy metabolizm. Przyzwyczajenie się ciała do zmniejszonej ilości kalorii, a następnie powrót do normalnego jadłospisu może sprawić, że szybciej będziemy nabierać masy mięśniowej. Detoks sokowy powinien być zatem traktowany jako wariant kilkudniowy, a pod uwagę powinny być brane jego wady i zalety, a następnie korzyści i straty.

Dieta sokowa 3 dniowa w niektórych przypadkach może sprowadzać się do działania oczyszczającego ale także przeczyszczającego. Niektóre połączenia owoców oraz warzyw mogą powodować zwiększenie ilości wypróżnień. W praktyce oznacza to, że traci się sporą ilość składników odżywczych. Dieta o tego typu charakterze powinna być zatem stosowana z umiarem. Nie jest to skuteczny sposób na odchudzanie i o wiele lepszym wariatem będzie zbilansowane odżywianie się w dłuższym przedziale czasowym. Mając problem z wyborem diety czy też stworzeniem dla siebie idealnego jadłospisu najlepiej jest skorzystać ze wsparcia profesjonalistów – dietetyków.

Czy dieta sokowa przyczynia się do odchudzania?

Ile można schudnąć na diecie sokowej to pytanie, które jako pierwsze nasuwa się podczas rozważa na temat tego typu diety. Oczywiście jest to zrozumiałe, gdyż podczas stosowania tego typu rozwiązania znacznie ogranicza się zarówno ilość spożywanych kalorii jak również doprowadza do znacznego ograniczenia poziomu tłuszczów. Sam sok nie zawiera jednak żadnych dodatkowych składników, które ułatwiałyby odchudzanie, a sama skuteczność wynika z ujemnego bilansu kalorycznego, który można uzyskać stosując zbilansowaną dietę. Negatywnym skutkiem stosowania takiej typu diety jest brak wystarczającej ilości błonnika.

Detox sokowy będzie w pierwszym etapie przyczyniał się do utraty kilogramów ale należy wiedzieć, że wracając do standardowego odżywiania utracone kilogramy bardzo szybko wrócą. Diety sokowe są bardzo restrykcyjne przez co szybko doprowadzają do chudnięcia ale ich efektem jest także częste pojawianie się uczucia głodu. O wiele lepszym wariantem z jakiego można skorzystać jest zastosowanie prawidłowego sposobu odżywiania i dobór diety adekwatnej do preferencji czy konkretnej ilości kalorii. Samodzielne tworzenie jadłospisu nie musi być jedynym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach istnieje znacznie korzystniejsza opcja czyli dieta pudełkowa Kraków . Wariant ten cieszy się dużym zainteresowaniem i wcale nie ma się co dziwić – ogranicza ilość czasu spędzanego do minimum.

Catering dietetyczny Warszawa może być z powodzeniem stosowany u każdego niezależnie od tego jaki efekt chce się uzyskać. Ma to związek z faktem, że wariant ten w pełni tworzony jest przez zespół specjalistów, którzy dobierają rozwiązanie najbardziej adekwatne. W praktyce można posiadać dietę ze swoimi ulubionymi składnikami, a przy tym korzystnie wpływać na swoje samopoczucie czy też zdrowie. Tylko taki sposób żywienia ma szansę być utrzymany przez długi czas. Dieta pudelkowa Poznań zawsze powinna być dobrowolnym elementem życia, z którego będzie czerpało się przyjemność.

Czytaj więcej:

Dieta dopasowania do Twoich potrzeb

Wybierz stałą dietę lub skomponuj swoje menu, wybór należy do Ciebie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.