Proces przygotowania diety
4 zalety diet pudełkowych
Skonfiguruj i zamów swoją dietę Fit Apetit już dziś!
Dowiedz się, jak wiele korzyści możemy dostarczyć prosto pod Twoje drzwi.

Catering dietetyczny Ząbkowice Śląskie - rozwiązanie dobre dla wszystkich

W dzisiejszych czasach niemalże na każdym kroku słyszymy, że zdrowe odżywianie to podstawa zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna pomagają nam osiągnąć sylwetkowe cele, co dla niektórych wiąże się ze zmianą całego nastawienia do życia. Czasem jednak nie mamy czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków i tu z pomocą przychodzi nam catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa Ząbkowice Śląskie - na czym to polega?

Catering dietetyczny funkcjonuje w taki sposób, że w wybrane przez daną osobę dni, firma cateringowa dostarcza jej gotowe posiłki. Dania są świeże i zazwyczaj dostaje się je rano lub późnym wieczorem, jeśli mają być przeznaczone na następny dzień. Większość cateringów dietetycznych oferuje 5 posiłków na dzień, które są dowożone jednocześnie, tak aby każdy mógł indywidualnie dopasować spożywanie jedzenia do swojego trybu dnia. Warto podkreślić, że dietetycy niemalże zawsze informują nas, że 5 posiłków dziennie to idealny rozkład, aby nie podjadać oraz nie odczuwać nadmiernego uczucia głodu.

Fit catering Ząbkowice Śląskie - jak dopasować odpowiedni?

Każdy człowiek prowadzi zupełnie inny tryb życia, który zależy głównie od naszych codziennych aktywności, takich jak trening, praca, czy obowiązki domowe. Dieta powinna być jak najbardziej dopasowana do nas, tak aby zdrowe odżywianie nie było dla nas obowiązkiem, a jedynie korzystną przyjemnością. Zbilansowana dieta zakłada, że będziemy przyjmować wszystkie makroskładniki, czyli białko, tłuszcze oraz węglowodany, a dodatkowo wiąże się ze spożywaniem indywidualnie dopasowanej ilości kalorii.

Nie wszyscy są świadomi, ile wynosi ich dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, od którego zależy niemalże cała dieta. Obliczenie zapotrzebowania energetycznego jest bardzo proste i możemy to wykonać przy pomocy kalkulatorów internetowych. Początkowo musimy obliczyć nasz wskaźnik PPM - podstawowej przemiany materii, a następnie pomnożyć go przez współczynnik aktywności, dzięki czemu uzyskamy wynik całkowitej przemiany materii. Jeśli będziemy spożywać tyle kalorii, ile wynosi nasze CPM, wówczas waga powinna utrzymywać się na stałym poziomie. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości kalorii spowoduje odpowiednio chudnięcie i nabieranie na wadze.

Catering dietetyczny Ząbkowice Śląskie - jakie mamy możliwości?

Większość cateringów dietetycznych pozwala nam przede wszystkim dobrać odpowiednią kaloryczność diety. Możliwości zaczynają się już od 1000 kcal, jednak należy pamiętać, że w każdym przypadku taka ilość kalorii jest zdecydowanie za mała i może prowadzić do rozwoju zaburzeń odżywiania. Gdy decydujemy się na tak niską kaloryczność diety pudełkowej, wówczas powinniśmy spożywać dodatkowe posiłki.

Dieta pudełkowa ma swoje różne odmiany, które wynikają z konieczności dopasowania rozkładu makroskładników do trybu życia danej osoby. Znajdziemy przede wszystkim diety wegetariańskie lub wegańskie, a także takie, które wykluczają produkty zawierające laktozę. Diety pudełkowe typu sport są bardzo popularne, gdyż wiele osób podejmuje różnorodną aktywność fizyczną. Takie diety zazwyczaj zawierają większą zawartość białka w posiłkach, ponieważ ten makroskładnik odpowiada za prawidłową budowę oraz regenerację mięśni. Obecnie możemy nawet znaleźć jedzenie pudełkowe dostosowywane do różnego rodzaju schorzeń, takich jak choroby układu trawiennego. Firmy cateringowe mają w swojej ofercie także diety ketogeniczne, low carb, czy też bezglutenowe.

Jak dobrać dietę pudełkową Ząbkowice Śląskie, gdy mamy alergie pokarmowe lub po prostu nie lubimy konkretnych produktów?

Dieta pudełkowa nie jest oparta na sztywnych zasadach. Większość producentów cateringów pudełkowych jest świadoma, że nie wszystkie produkty uznamy za smaczne. Podczas wyboru diety możemy wybrać, jakie składniki koniecznie powinny być z niej wyłączone. Co więcej, niektóre cateringi mają możliwość wybierania posiłków spośród kilkunastu dań dostępnych konkretnego dnia. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i nie trzeba się nadmiernie martwić, że coś nie przypadnie nam do gustu.

Czy catering dietetyczny Ząbkowice Śląskie się opłaca?

Dieta pudełkowa z dostawą to znakomite rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków. Oszczędzamy cenny czas, ponieważ gotowe dania dostajemy dosłownie pod nasze drzwi. Co więcej, niemalże każdemu zdarza się zrobić zakupy, które w dużej mierze składają się z niepotrzebnych rzeczy. Zamiast marnować niespożyte jedzenie, możemy po prostu wybrać catering dietetyczny i jeść wyłącznie to, co zostanie dla nas przygotowane danego dnia.

Nie musimy zamawiać jedzenia pudełkowego na cały tydzień. Możemy wybrać tylko określone dni, w których mamy najwięcej obowiązków, a zrezygnować z cateringu podczas weekendów, gdy często jemy na mieście.

Catering dietetyczny z dostawą jest pakowany w bardzo poręczne pudełka, dzięki czemu nie mamy problemów z zabraniem ich do pracy, czy też na siłownię. Dzięki diecie pudełkowej zawsze mamy pod ręką jedzenie, które jest świeże, smaczne i oparte na naturalnych składnikach.


Catering dietetyczny w innych miastach: Catering dietetyczny Poznań - Catering dietetyczny Wrocław - Catering dietetyczny Kraków - Catering dietetyczny Łódź - Catering dietetyczny Katowice

woj. dolnośląskie - Sprawdź inne miasta:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.