Jak pić więcej wody

Specjaliści z zakresu żywienia zalecają wypijanie co najmniej 1,5l wody dziennie, czyli co minimum 6 szklanek. Najkorzystniejsze dla nas jest sięganie po wodę mineralną lub źródlaną.  Najlepiej starać się urozmaicać wypijane napoje, poprzez sięganie raz po wody nisko, a innym razem wysokozmineralizowane. Smak wody jest uzależniony od zawartości minerałów, a wielu z nas go nie lubi, uważa za niesmaczny. Czy można w prosty sposób przekonać się do wypijania tego płynu? Kilka rad zaprezentuję poniżej.

Na samym początku skupimy się na roli wody w naszym ciele. Ludzki organizm składa się z co najmniej 60% wody. Niebezpieczne dla zdrowia człowieka jest nie tylko zbyt niskie uzupełnianie płynów w ciągu dnia, ale również wysokie ich spożycie (za dawkę śmiertelną uznaje się spożycie 6l w ciągu dnia). W jej środowisku dochodzi do wielu procesów metabolicznych, dlatego należy dążyć do utrzymania stałej jej ilości w organizmie. Pomaga ona także w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Odpowiednia podaż wody umożliwia usuwanie toksyn z naszego organizmu. Zapewnia ponadto optymalną pracę jelit, wspomaga procesy trawienne i prawidłowe nawodnienie stolca. Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne do optymalnej pracy stawów.

W jaki sposób możemy zwiększyć ilość wypijanej wody? Oto kilka rad, które powinny nam w tym pomóc J
Po pierwsze - Jeśli nie lubisz smaku wody na pewno będzie ona lepiej smakowała z dodatkiem owocu (np. cytryny, pomarańczy, grejpfruta) lub ziół (np. liście mięty). Dodatkowe składniki nadadzą jej przyjemniejszego smaku JJest to korzystniejsza alternatywa w porównaniu do wód smakowych, które często posiadają dodatek sztucznych aromatów czy słodzików.
Po drugie - Staraj się mieć butelkę w zasięgu ręki. Mniej ją przy sobie, a jak tylko poczujesz pragnienie - sięgnij po nią.
Po trzecie - Na samym początku staraj się zapisywać ilość wypijanej wody.  Możesz także ustawić przypomnienie w telefonie lub pobrać specjalną aplikację (już takie istnieją) JAby o niej nie zapomnieć na butelce przyklej karteczki samoprzylepne, które będą oznaczały spożycie konkretnej ilości płynu do danej godziny.
Po czwarte - Jeśli wolisz pić wodę z kubka to sięgaj po te o większej pojemności. Ułatwia to często wypijanie odpowiedniej jej ilości.
Po piąte - Kupuj wodę w zgrzewkach, wtedy nie zabraknie jej przynajmniej na kilka dni J
Po szóste - Wypij szklankę wody przed snem. Następnie przy łóżku postaw kolejną, aby spożyć ją po przebudzeniu.
Po siódme - Po każdej wizycie w toalecie wypij szklankę wody, aby uzupełnić jej ilość w organizmie.
Niezależnie od tego jaki typ wody preferujesz, staraj się wypijać co najmniej minimalną zalecaną przez specjalistów jej ilość. Pamiętaj, iż dzięki wodzie możesz również zapobiec podjadaniu między posiłkami ;)
 
 

Zamów zestaw
Próbny
Sprawdź
Zobacz gdzie
Dowozimy
Sprawdź

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.