Dieta dla par – odżywiajcie się zdrowo razem!

Nadchodzi wiosna i i zastanawiasz się, czy na pewno dobrym pomysłem będzie zdejmowanie koszulki? A może po prostu źle się czujesz i zaczynasz zauważać nieprawidłowe funkcjonowanie swojego organizmu? Zmiana swoich nawyków żywieniowych i przejście na konkretną dietę często odbywa się w bólach.

To nie tylko problem związany z wyrzeczeniami i odstawieniem ulubionego jedzenia, czy koniecznością zaczerpnięcia wiedzy na temat zdrowego odżywiania. To także odwieczny problem z motywacją – dla kogo to robię, dlaczego muszę wytrwać? Właśnie wytrwanie przy diecie – nawet odpowiednio zbilansowanej – staje się dla nas największym wyzwaniem.

Z pomocą przyjdzie Twoja druga połówka i... wspólna dieta. Dlaczego dieta dla par jest doskonałym rozwiązaniem?

Motywacja i wytrwałość większa niż kiedykolwiek

Rozpoczynając swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem we dwoje, macie wsparcie od drugiej osoby, która przechodzi przez to samo w tym samym momencie. Dużo łatwiej wytrwać w swoim postanowieniu zmiany nawyków żywieniowych, gdy otrzymujecie podobne posiłki w podobnym czasie. Badania wskazują, że pary stosujące diety dużo rzadziej zniechęcają się do nowego sposobu odżywiania, a wszystko dzięki wzajemnej motywacji. Można to nawet potraktować jako swego rodzaju rywalizację, jeżeli akurat jesteście bardzo ambitną parą – wtedy jeszcze bardziej przyłożycie się do swojego postanowienia!

Mniejsze koszty, więcej frajdy

Dlaczego warto spróbować diety dla par? Przede wszystkim, są to mniejsze koszty posiłków. I mówimy tutaj zarówno o własnym jadłospisie, przygotowywanym samodzielnie w kuchni, jak i cateringu dietetycznym na zamówienie. W pierwszym przypadku, kupujecie te same produkty w większej ilości, co pozwoli na zaoszczędzenie na zakupach dodatkowych składników. W drugim przypadku, firmy cateringowe często oferują zniżki dla par stosujących dietę – posiłki są przygotowywane tak samo, co generuje mniejsze koszty, różnica jest jedynie w ilości kalorii dla kobiety oraz mężczyzny. W ten sposób, zamawiając dietę pudełkową dla par można uzyskać naprawdę duży rabat.

I tak naprawdę jedyną istotną kwestią o jakiej należy pamiętać, jest różne zapotrzebowanie kaloryczne dla Pań i Panów. Kobiety potrzebują stosunkowo mniej kalorii w ciągu doby, natomiast panowie więcej – szacuje się, że Panie powinny spożywać 1/3 kalorii, natomiast Panowie 2/3 wszystkich kalorii w posiłkach diety dla par. O ile w przypadku zamówionej diety cateringowej nie ma problemu, o tyle jeżeli przygotowujecie samodzielnie wspólną dietę dla par, należy pamiętać o tych proporcjach.

Zamów zestaw
Próbny
Sprawdź
Zobacz gdzie
Dowozimy
Sprawdź

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.